deoÚčesy šité na míru :

Existuje jedno základní pravidlo, kterým je třeba se řídit při vybírání si svého vlastního střihu, a to uvědomit si proporce svého obličeje. Každý z nás má obličej určitého typu – ať už oválný, kulatý, čtvercový, s vystupujícím čelem apod. Jde tedy skutečně jen o to si tato fakta uvědomit a podle toho postupovat při výběru.
Prvním krokem je v tomto případě určení typu obličeje. Jak na to? Jednoduše si pročtěte následující popisy a pak už bude snadné určit typ toho svého:

Oválný typ obličeje V tomto případě je délka vašeho obličeje rovná dvojnásobku jeho šířky. I když nemáte u sebe metr, stačí se podívat jen do zrcadla a během chvilky budete vědět, na čem jste.

Kulatý typ obličej Kulatý obličej je, jak již sám název napovídá, jednoduše kulatý. Délka obličeje se přibližně rovná jeho ještě a opačně.

Čtvercový typ obličeje V podstatě se dá říct, že čtvercový typ a kulatý typ obličeje jsou totožné, co se týče délky a šířky. Jediný rozdíl je v tom, že čtvercový obličej má ostřejší linie v oblasti temena a brady, zatímco kulatý obličej má proporce vyrovnanější.

Typ obličeje s širokým temenemPředstavte si srdce – horní část je široká, spodní úzká. Přesně tak bude vypadat i váš obličej v případě, že máte obličej typu srdce. Všimnete si, že čelo je mnohem širší než úzká brada.

Video poradna - profesionálové vám poradí co ted letí a jaké trendy budou v módě.

Bomton Cup 2007 - Soutěž o nejlepší změnu image

 

 

deo

Účesy které sedí k vašemu typu obličeje :

Teď, když jste si správně uvědomili, jaký obličej vlastně máte, jste na správné cestě, jak si vybrat vhodný účes. Nejedná se o nic víc než o prostá geometrická fakta – ne všechny typy účesů sedí na všechny typy obličeje. Každý obličej má svá specifika.

Plastický střih - pánský
- pracujeme na mokrých umytých vlasech, rozčešeme je a břitvou nebo seřezávačem začneme vlasy zkracovat a zároveň proředovat, nejprve nad čelem , pak na temeni, navážeme boční a postraní partie a týlní partii
- oddělujeme svislé pramínky a tlakem na břitvu ovlivníme bud větší zkrácení, nebo proředění vlasů
- vlasy pročešeme a případné nerovnosti zastřihneme nůžkami, kterými také upravíme délku vlasů kolem kontur a zástřihy
- zástřihy zaholíme

Mix střih - pánský
- umyté vlasy rozčešeme a sčešeme do základního tvaru účesu
- mix střih je velmi náročný střih, vyžaduje zručnost a zahrnuje různé techniky stříhání
- řídíme se silou vlasů, tvarem obličeje i celé hlavy a růstem vlasů
- nejprve zkrátíme vlasy nad čelem technikou nůžkami přeš prsty a zkrátíme tímto způsobem celou temenní partii nebo temenní partii zkrátíme a proředíme klouzavým střihem
a) růst vlasů na krku je pravidelný - klouzavým střihem nebo stříháním nůžkami přes prsty zkrátíme horní část týlní partie a spodní část týlní partie zkrátímea proředíme břitvou nebo seřezávačem
b) nepravidelný růst na krku - nejprve upravíme délku vlasů na krku, s ohledem na růst vlasů, břitvou nebo seřezávačem a pak klouzavým střihem nebo stříháním nůžkami přes prsty navážeme délku vlasů k temenní partii
- střih překontrolujeme pročesáním, zaholíme zástřihy, dočistíme fazónu a délku vlasů kolem kontur srovnáme.

deo